KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12916531
nr 1291 6531
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Pastell, Gunnar Johnsson (1917-2007), "Samtal", Signerad. Motivet: 21x38 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:33:41
22/11 19:05:44
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson